Z našich akcí

Zde naleznete fotografie z akcí, kterých se účastnili členové našeho klubu. Snažíme se vám zde přinést ukázku toho co je na takovýchto akcích k vidění a proto většinou nenajdete na fotografiích techniku přímo členů klubu, kterou můžete vidět v sekci technika.

Weihnachten auf der ost front 2011

3.12. se sešla v Dolní Moravě téměř kompletní část klubu v Východních Čech na oslavu vánoc. Škoda 104/II nás vyvezla lesní cestou až do srubu na konci civilizace, kde lišky dávají dobrou noc. O elektřině jsme si mohli nechat zdát a voda pouze z potoka.

Řásná 2011

V sobotu 3.prosince jsme se s Ulrikou zúčastnili zimního sajdkárového srazu v Řásné u Telče. Národ sajdkárový postupně řídne, rok od roku je nás stále méně. Letos jedna M72, jeden Ural, speciál BMW Emil a Ulrike.

Výtopna Zdice 2011

V sobotu 1. října za krásného slunečného počasí jsem s Thórem vyrazil do Zdické výtopny na slavnostní uvedení do prodeje knihy o SPZ na území Čech, Moravy a Slezska. Tomuto aktu byli přítomni i oba autoři Filip Zelený a Dalibor Feuereisl, kteří se mi do knihy podepsali. S panem D.

Cihelna 2011

Na letošní, již tradiční vzpomínkovou akci Cihelna jsme dorazili v sestavě DKW KS 200, BMW R-51 a BSA M20. Všechny motocykly dorazily po vlastní ose bez závad a užívali jsem si během cesty nádherné počasí.

Schweinfest (Šumava) 2011

Již od čtvrtka jsme se začali sjížďet na Kaisrův dvůr a vše připravovali na páteční zabijačku. V pátek ráno se zapražím ozvala tupá rána a řeznici se pustili do zpracovávání Halmuta do jitrnic.

Stárkov 2011

V sobotu ráno 24.9. jsem vyrazil směr Stárkov na BSA M20 kolem osmé hodiny. Místy byla mlha hustá tak, že by se dala krájet a s chabým osvětlením nezbylo, než si na část cesty obléct reflexní vestu.

Kunštát 2011

V sobotu ráno jsme vyrazili v sestavě DKW KS 200 a BSA M20 na ukázku připomínající skutečné události z roku 1938. Počasí i krajina byli pro jízdu na motorkách jako stvořené - kraj kolem hranic s Polskem je téměř opuštěný a silnice jsou v ideálním stavu.

Krajková 2011

V pátek 16.9. se dva členové našeho klubu s BWM R-51 vydali na západ do obce Krajková poblíž Sokolova. Náš páteční objezd byl zpožděn montáží sidecar k motocyklu a tak jsme do tábora přijeli až kolem desáté hodiny večerní. Postavili jsme stan a v rozhovoru dočkali sobotního rána.

Rychnov 2011

Ve dnech 2. - 4.9. se uskutečnil již 26. ročník srazu bojových vozidel v Rychnově u Děčína.

Ottenschlag 2011

Minulý víkend jsme se zajeli s Ulrikou podívat na sraz BMW R-75 a Zündapp KS 750.

Prdek 2011

Ve dnech 16. – 18.9. se konal v Jizerských horách již 7.ročník srazu vojenských vozidel. Za náš klub se srazu zúčastnil Thór s řidičem. Na sraz přijelo asi 40 vozidel, většinou poválečné výroby. Páteční večer byl ve znamení promítání záběrů z ježdění a renovací našich miláčků.

Tachlovice 2011

V neděli 4.9.2011 se v obci Tachlovice, nedaleko Rudné u Prahy konalo každoroční setkání majitelů historických aut a motocyklů spojené s jízdou pravidelnosti. Letos se za náš klub zúčastnil KdF 166 Thór.

Sahara 2011

Letos se konal poslední prázdninový víkend již 9. ročník akce SAHARA, která se koná ve vojenském prostoru nedaleko Malacek ve Slovenské republice.

Plavání vodníků 2011

Ve dnech 12.-14.8.2011 se v Píšťanech u Litoměřic konalo již páté setkání obojživelných aut a jejich příznivců. Z důvodu špatného počasí byla letos nižší účast plaváků, ale to nic neubralo na atmosféře srazu.

Málkov 2011

V pátek 15.07.11 jsme vyrazili vstříc obci Málkov u Berouna, kde se odehrával druhý ročník akce, kterou pořádá zdejší klub vojenské historie. Podobně jako vloni se na víkend vyvedlo krásné počasí a tropické slunce proto výborně ladilo s tématem akce které znělo "Sicílie 1943".

Mohelnice 2011

Také letošní rok se někteří členové našeho klubu vydali na sraz do (od Prahy) 220 km vzdálené Zvole u Mohelnice.

Bad Camberg 2011

Ve dnech 24. - 26.6.2011 se konalo celosvětové setkání vozů VW do roku výroby 1955, byl to již 9. ročník. Toto setkání se koná jednou za čtyři roky a sjíždí se na něj fandové starých VW vozů z celého světa.

Bahna 2011

V pátek 17.06.10 jsme po roce vyjeli do vojenského prostoru Jince na již dvacátý druhý ročník akce Bahna pořádané Velitelem společných sil a Nadací pozemního vojska AČR. Podobně jako vloni se po tropickém týdnu chystal deštivý víkend.

Boj o České Budějovice 2011

Na čtvrtém ročníku boje o České Budějovice začínal náš letošní Rückmarsch. Někteří člnové našeho klubu byli na místě bitvy již od středy a připravovali spolu s organizátory zákopy pro účastníky.

Assault 1945 (Praha) 2011

V půlce dubna jsme se úšastnili nultého ročníku akce Assault, April 1945 konanou pod záštitou obce Horní Počernice. Po pátečním příjezdu jsem postavili stany a připravovali se na sobotní činnost.

Jarní sprint na Vítkově 2011

Jako každoročně se jeden z našich členů zúčastnil jarních sprintů vzduchem chlazených vozů VW na Vítkově. Do závodů bylo přihlášeno 66vozů v několika kategoriích a další asi stejné množství se přijelo jen podívat, pozdravit známé a užít si krásný den.

Schneemann (Šumava) 2011

07. a 08. ledna se uskutečnil již sedmý ročník zimní šumavské jízdy Schnnemann. Letos jsme poprvé na tuto akci využili přístřeší Kaisrova dvora. První účastníci se začali sjíždět již od středečního večera.