Z našich akcí

Zde naleznete fotografie z akcí, kterých se účastnili členové našeho klubu. Snažíme se vám zde přinést ukázku toho co je na takovýchto akcích k vidění a proto většinou nenajdete na fotografiích techniku přímo členů klubu, kterou můžete vidět v sekci technika.

Budějičky 2014

Jako každý rok zástupci našeho klubu navštívili večírek polního četnictva v Budějičkách. Z naší strany byla účast hojná, přijeli kluci z Králík, Jirka, Momo, Lukáš a Igor. Měli jsme domluvit organizační věci kolem akce Rückmarsch 2015, ale vrchní organizátor z americké strany nakonec nedorazil.

Plavání Praha 2014

Dne 16.8.2014 se uskutečnila velmi zajímavá akce. A to proplavání 10ks obojživelných aut skrz Prahu. Již v 9 hodin ráno vjelo pod mostem Inteligence v pražském Bráníku do vltavských vod 7ks KdF166 a 3ks Gaz46. Počasí se na nás mračilo a občas nás skropil deštíček.

Mikulášská jízda 2014

Letos se po roční pauze (loni se v termínu mikulášské jízdy pořádal hon na přemnožená prasata) opět konala mikulášská jízda, pořádaná Veteránisty Kytínu a Chouzavé v Brdech. Z našeho klubu se zúčastnila R12 sólo a R75. Sraz byl 6.12. v 8:30 v Kytíně, a odjíždět se mělo v 9:00 hod.

Den veteránů (Bořanovice) 2014

Dne 9.11. se v malé obci kousek za Prahou konal pietní akt k uctění památky padlých ve všech válkách. Dne 11.11. se totiž celosvětově slaví Den veteránů.

Fahrschule (Karlštejn) 2014

O víkendu 4. a 5. října se konala již 9. Fahrschule. Sešli jsme se stejně jako loni v tábořišti u Karlštejna. Pátek byl ve znamení příjezdu a stavění stanů. V sobotu v devět se všichni vydali na cestu.

Autosalon Ústí nad Orlicí 2014

V rámci letošního ročníku "Autosalon Ústí nad Orlicí" jsem byl hlavním organizátorem požádán o organizaci a zajištění výstavy vojenských vozidel z druhé světové války.

Slapy 2014

V pátek 19.9. jsme se s „plaváky“ opět sjeli na srazu pořádaném naším kamarádem Láďou Kučerou. Večer jsme se veselili na krásném statku, kde jsme si až do ranních hodin zpívali s kapelou. Sobota nás oproti předpovědi uvítala azurovou oblohou a letním slunkem.

Masojídek (Rychnov) 2014

První zářiový víkend se konalo mnoho akcí, mimo jiné i 29. sraz u Masojídka a spol. na osadě RED FIRE. Z našeho klubu se zúčastnily dva KdF166. Na neděli totiž byly domluveny plavby v Labi.

Letecký den Chrudim 2014

Na sobotu 30.8. jsme byli pozváni pořadatelem reprezentovat německou armádu na Chrudimském leteckém dni. Přes pošmourné ráno se nakonec vyjasnilo a čekal nás pravděpodobně jeden z posledních skutečně letních dnů.

Sahara (Slovensko) 2014

Na letošní akci Sahara 2014 vyrazila oproti minulému roku pouze menší část klubu složená ze 3* BMW R12, DKW SB 350 a Skoda 104/II.

Stubai 2014

Ve dnech 24. - 27.7.2014 se v Rakousku ve Stubaiském údolí konal sraz válečné bojové techniky. Z Čech se zúčastnilo 6 motocyklů a jeden Willys. Na sraz dorazilo mnoho motocyklů, dva Horchy, jeden Stoewer a mnoho Willysů.

Závody veteránů Dolní Morava 2014

Na sobotu 4.8.2014 jsme byli s kamarády pozváni na veteránský sraz spojený se závodem pravidelnosti a jízdy zručnosti pořádaný poprvé na Dolní Moravě. Celkově naše skupina čítala větší množství strojů.

Zvole 2014

Jako každoročně se na začátku prázdnin ve Zvoli u Mohelnice konal sraz vojenských terénních vozidel. Za náš klub se zúčastnil KdF166, BMW R-12 a BMW R-75 HERTA.

Zdejcina 2014

Ve dnech 13. - 15. června se konal nedaleko od Berouna již 19. sraz vojenské techniky. Vyrazil jsem tam s Herthou i když jsem věděl, že přijedou hlavně poválečné stroje.

Wolfgangsee 2014

Každý rok se na jezeře Wolfgangsee v rakouských Alpách koná, na Pfingsten – letnice, sraz plovoucích aut. Minulý rok jsem tam byl prvně a byl jsem nadšen. Všem jsem o tom vyprávěl a tak nás letos jela celá česká banda.

Sodomkovo Mýto a Barium 2014

Za slunečného rána 7.6.2014 jsem nastartoval svůj Zundapp KS600 "Dolfinka". Spolu s kamarády na BSA M20 a Harley Davidson jsme vyrazili do Vysokého Mýta na již tradiční výstavu Sodomkových karoserií. Kromě těchto unikátních strojů se na hlavním náměstí sjelo velké množství historických vozidel.

Lovčice 2014

Poslední květnový víkend jsme se vydali spolu s Veterán klubem Severního Pomoraví na dobovou ukázku spojenou s výstavou "Boj o republiku 1938"

Rückmarsch 2014

Pro ozvlaštnění našich reportáží jsme letos nechali článek k této akci napsat člověka co na ní byl poprvé. V očích mnoha "veteránů", kteří už mají několik ročníků za sebou byl sedmý ročník akce Rückmarsch jedním z nejlepších a je zajímé nahlédnout i do hlav lidí, kteří zatím nemají srovnání.

Ottenschlag 2014

V pátek 25.4. jsme se již v dopoledních hodinách sjeli s motorkami na podvalnících u kamarádů v Březnici a společně vyrazily směr Dolní Dvořiště, cestou se k nám přidávali další kamarádi se svými stroji. V Rakousku ve městečku Ottenschlag se totiž konal další ročník srazu tolik oblíbených Sahar.

Firenze 2014

Již v lednu jsem dostal pozvánku na motorkový sraz do italského Firenze v termínu od 8. do 11.5. a tak jsem zkrátil Ruckmarsch a ze Strážného ve středu ráno vyrazil do Březnice se svou BMW R-75 – Hertou.

Operace "Hutte" 2014

Na pátek 4.4.2014 a následné víkendové dny východní část klubu pod hlavičkou 3./Stu.Pi.Btl.43 naplánovala nácvik na ukázku boje o opevnění z roku 1938. Přijali jsme pozvánku Muzea CS pohraničního opevnění „Vysoký Kámen“ a započali s přípravami.

Řepčice 2014

Od 4. do 6. dubna se konal sraz vojenské techniky nedaleko Litoměřic. Jednalo se o malý, komorní sraz kamarádů s posezením a projížďkou. S BMW R-75 "Hertou" jsem se zúčastnil sobotní projížďky krásnou jarní přírodou po okolí Litoměřic.

Schneemann (Šumava) 2014

17. ledna jsme se sjeli na jubilejní desátý ročník akce Schneemann pořádanou naším klubem. Oproti loňsku nás počasí tentokrát pěkně vypeklo neb na Šumavě leželo sněhu skutečně jen velmi pomálu. Takto teplý leden jsme zažili akorát na jednom z prvních ročníků.

Skischule 2014

3.ledna náš klub pořádal již druhý ročník akce zaměřené na zimní výcvik s názevm Skischule. Po loňském vydařeném ročníku byla učast lyžařů letos o něco vyšší. I přes opětovnou nepřízeň počasí jsme se opět vydali na zledovatělé svahy ke Kvildě, kde jsme strávili celý den na lyžích.