Z našich akcí

Zde naleznete fotografie z akcí, kterých se účastnili členové našeho klubu. Snažíme se vám zde přinést ukázku toho co je na takovýchto akcích k vidění a proto většinou nenajdete na fotografiích techniku přímo členů klubu, kterou můžete vidět v sekci technika.

Niměřice 2019

RU mše spojená s posvěcením polního oltáře, kladením věnců a posezením u guláše. Velmi pěkně strávená neděle s kamarády. Poděkování za fotky autorovi Jaroslavu Řezáčovi.

Fahrschule 2019

I nadále jsme drželi „putovní“ styl akce a vydali se poznat další kousek naší země. Tentokráte padla volba na Havlíčkobrodsko a Jihlavsko, které jsou domovinou jednoho z našich členů a především jsou velmi bohaté na události v druhoválečných letech.

Dny Armády 2019

Poslední zářijový víkend se pro 3./Stu.Pi. nesl ve znamení regionální akce pod názvem Dny Armády 2019.
Tuto vzpomínkovou a vzdělávací událost organizovalo muzeum v bývalých kasárnách u Starého města pod Kralickým Sněžníkem.

34. sraz u Masojídka 2019

Jako každoročně i letos se první víkend v září konal sraz bojových vozidel u Rychnova. Vyrazil jsem se svou BMW R75. V Rudné se ke mně připojil druhý BMW R75 a ve dvou jsme společně pádili na sever.

Sahara 2019

Nová lokace a nový spojenec, to jsou ve zkratce novinky letošní Sahary. Sahara je nyní spojena se Slovenskými piesky. Termínově jsme byli v kolizi s českou Cihelnou, a tak se část našeho klubu vydala do Králík a část na Slovensko.

Den české historie v Křivsoudově 2019

Předposlední prázdninový víkend se konal další ročník Dne české historie v Křivsoudově. Návštěvníkům, kterých bylo letos opět hojné množství, nabídl bohatý program.

Sraz vojenské techniky Úštěk 2019

Již druhým rokem se ve dnech 2.-4.srpna konal u rybníku Chmelař u Úštěku sraz vojenské techniky spojený s plaváním obojživelných vozidel. Byl to již desátý ročník srazu, který se prvních 8 let konal v Píšťanech u Litoměřic.

23. Treffen Militärfahrzeuge in Stubaital 2019

Ve dnech 17.-21.7.2019 se konal již 23. sraz vojenských vozidel v rakouských Alpách v nádherném údolí pod štubajským ledovcem. Tentokrát jsem se zúčastnil celého srazu od středy až do neděle. Vyšlo nádherné počasí a přepršky byly jen večer, když už jsme seděli v osvěžovně a v noci.

Moravskou úvratí 2019

33. ročník, Zvole, Lehár, sraz, Famo, závod…..to jsou všechno synonyma k tradičnímu srazu na Moravě pod názvem „Moravskou úvratí“, jež se koná první červencový víkend. Velmi pěkná různorodá technika používaná za druhé světové války a krásné počasí.

Sibiřský oheň 2019

7. června jsem se s dalšími deseti kamarády v Rakousko - Uherských čepicích vypravil z pražského letiště směr Novosibirsk. Přímý let trval 6 hodin a po přistání a odbavení jsme se vítali s našimi ruskými kamarády.

Dny vítězství 1945 2019

Poslední květnovou sobotu jsme se zúčastnili akce na Kolčavce, u zdejšího pivovaru. Nebyli jsme tam poprvé, u žádného ročníku jsme nechyběli. Přijali jsme pozvání od kamarádů z KVH Wurm a dorazili i letos na „Bitvu o pivovar 2019 – Dny vítězství 1945“.

Rückmarsch 2019

Psát k této dnes již legendární akci dlouhosáhlé reporty ztrácí smysl. Za léta se RM vypracoval do formátu living history a ten si drží již tři roky. Kdo neprožil, tak nemůže pochopit. O všem k této akci vypovídá bohatá dokumentace, emoce a zážitky účastníků.

Veveří - Eichorn 1945 2019

V pátek 12.4. jsem naložil svůj věrný KdF82 a v odpoledních hodinách vyrazil směr Brno – Bystrc a hrad Veveří.

Lille 1944 2019

8.-9. března jsme se zúčastnili living history akce s názvem "Lille1944". Akce byla uspořádaná muzeem v pevnosti Josefov, kde se také odehrávala.

Schneemann 2019

Další ročník, dnes již legendárního zimního ježdění.
Sjeli se jen mrazem a větrem ošlehaní účastníci minulých ročníků.
Počasí krásně vyšlo, teploty hluboko pod bodem mrazu.
Odnesla to jedna převodovka, zlomený rám, nabourané zadní světlo a blatník.

Skischule 2019

Pátý ročník akce, Šumava, zima, orientační lyžařský závod, 12 km těžkým horským terénem, 12 soutěžních družstev, 4 vložené disciplíny (hod granátem, střelba ze vzduchovky, sjezd, transport raněného), 7 žen na startu, nejstarší účastník 70 let, nejrychlejší čas 2h 15 min, všichni dorazili do cíle,