Z našich akcí

Zde naleznete fotografie z akcí, kterých se účastnili členové našeho klubu. Snažíme se vám zde přinést ukázku toho co je na takovýchto akcích k vidění a proto většinou nenajdete na fotografiích techniku přímo členů klubu, kterou můžete vidět v sekci technika.

Budějičky 2012

Jako každoročně i letos se na závěr roku konal v Českých Budějovicích večírek všech armádních spolků se kterými jsme se potkávali na akcích v uplynulém roce. Za náš klub byla letos účast slabší, ale i tak se večírek vydařil a jak je patrno z posledních fotek cíle bylo dosaženo.

Mikulášská jízda 2012

Náš klub dostal pozvání na soukromou veteránskou akci pořádanou Veteránisty Kytína a Chouzavé. A tak jsme 1.12. vyrazili na dvou BMW R-12 směr Kytín.

Fahrschule (Karlštejn) 2012

Ve dnech 5. - 7. října se konala naše tradiční, v pořadí již sedmá, Fahrschule. Tentokrát jsme rozbili tábor na malebném, od civilizace izolovaném, místě naproti hradu Karlštejn.

Fotbalové mistrovství KVH 2012

Krásného slunného rána 14.10.2012, téměř přesně čtyři roky od posledního ročníku, který se konal v roce 2008, se náš klub rozhodl spoluorganizovat další přátelské fotbalové mistrovství. Bylo obesláno několik klubů, ale bohužel se z peciválů nakonec dostavil jen jeden další klub.

Kunštát - přepadení celnice 2012

V sobotu ráno jsem vyrazil na Zündapp K500 na ukázku připomínající skutečné události z roku 1938. Počasí přálo krásné vyjížďce a boxer mezi nohama předl jako malé kotě. Krajina kolem hranic s Polskem je téměř opuštěná a silnice jsou v ideálním stavu.

Netradiční nález 2012

Při svých toulkách podzimní Šumavou s "mluvící holí" jsem nedaleko ústupové cesty, našel pečlivě uschované díly z náklaďáku Borgward. Jedná se o sdružený budík měření teploty, tlaku oleje a množství paliva. Ciferník je z bílého bakelitu, kupodivu se zachovalo i originál vypouklé sklo.

Sahara 2012

Ve dnech 24. - 26.8.2012 se konal již desátý ročník akce SAHARA. Po vydařeném minulém ročníku jsem se i letos rozhodl, že navštívím s Thórem tuto akci. V pátek jsem dopoledne vezl kamaráda na svatbu a tak jsem mohl vyrazit až odpoledne.

Svatba Jindry z Wurmu 2012

Byl jsem požádán kamarádem ze spřáteleného klubu KVH WURM o odvoz ženicha na svatbu, taková prosba se neodmítá, tak jsem naleštil Thóra a ráno 24.8. vyrazil do Prahy. Decentně jsme Thóra přizdobili a spolu se Škodou Felicií, ve které se vezla nevěsta jsme vyrazili směr Malostranské náměstí.

Plavání vodníků 2012

Ve dnech 17.-19. srpna se konal další ročník srazu plavacích aut v Píšťanech u Litoměřic. Letošní rok byl sraz rozšířen o vojenské vozy do r.v. 1945.

Rückmarsch 2012

Letošní Rückmarsch byl poznamenám neúčastí americké strany. V žádném případě to však nebyla změna k horšímu. Celá akce již nebyla tak hektická jako každý rok, naopak jsme si užili krásného počasí, jaké se nevyvedlo od počátku konání Rückmarsche.

Bahna 2012

Ve dnech 21. - 24. června se náš klub již tradičně zúčastnil akce Bahna 2012 (někdy též přezdívaná gumácké vánoce).

Zvole 2012

Právě jsem se vrátil z 26. Srazu ve Zvoli u Mohelnice.

Od čtvrtka do neděle být s kamarády a krásnou technikou, tomu říkám dovolená.

Pocta statečným paraskupina Silver A 2012

16.června jsem jako jediný zástupce našeho klubu zúčastnil vzpomínkové akce ku příležitosti seskoku paraskupiny Silver A u Senic na Kolínsku. Na místě bylo k vidění větší množství techniky americké a britské včetně mé BSA M20.

Natáčení filmu "Největší Čech" 2012

Během měsíce května a části června proběhlo natáčení filmu Největší Čech a náš klub byl osloven s prosbou o pomoc s výpravou. Jednalo se o studentský film, který neoplýval penězi, ale o to větší to byla výzva.

Stammheim 2012

V pátek 25.5. jsem s Thórem na podvalníku vyrazil do 350km vzdáleného města Stammheim, ve kterém je krásné army muzeum a v jehož prostorech se konal 51. Sraz klubu DISG e.V.

Aviatická pouť (Pardubice) 2012

Od pátečních dopoledních hodin jsem připravoval Zundapp K500 na cestu do Pardubic kam jsme byli pozváni na výstavu a oživení leteckých ukázek s členy dalších klubů.

Bailey Bridge 2012

Poslední květnový týden jsme se vybravili na již desátý ročník akce Bailey Bridge, která se jako každý rok odehrává u mostu tohoto typu v Hradci Králové. Páteční cestu provázelo slunečné počasí a nejinak tomu bylo i v sobotu, kdy nás na akci provázel pravý letní den.

Boj o Kvildu 2012

Posledním dějstvím letošního Rückmarsche byl přejezd a boj o Kvildu.

Musejní noc pevnosti Hanička 2012

Za nádherného sobotního rána jsem vyrazil po liduprázdných silnicích směr pevnostní komplex Hanička v Orlických horách. Po cestě se ke mně přidala ještě BSA M20 v civilním provedení a tak mám cesta za neustálého se předjíždění a dohánění motorů do krajních výkonů krásně utíkala pod koly.

Jarní sprint na Vítkově 2012

Dne 28. dubna se konal na pražském Vítkově jarní sprint vzduchem chlazených vozů VW. Jako každoročně se za náš klub zúčastnil i KdF 166.

Airsoft (Pelhřimov) 2012

30. dubna se několik členů našeho klubu vydalo na trochu netradiční akci do obce Sázava poblíž Pelhřimova. Jednalo se o bojovou akci klubů vojenské historie. Obě strany vyzbrojené airsoftovými zbraněmi se uktali na cca 6 kilometrech čtverečních lesa.

Assault 1945 (Praha) 2012

V 13. - 15. dubna jsme se úšastnili druhého ročníku akce Assault 1945 konanou pod záštitou obce Horní Počernice. Po pátečním příjezdu jsem postavili štábní stan, závoru a ohraničení tábora a připravovali se na víkendovou činnost.

Slaný 2012

Letos jsme akci Rückmarsch zahajili účastí na druhém setkání veterán klubů a klubů vojenské historie ve Slaném. V tomto krásném městě se akce konala přímo v centru na Massarykově náměstí, kde se účastnící začali sjíždět již během pátku.

Schneemann (Šumava) 2012

06. a 07. ledna se uskutečnil již osmý ročník zimní šumavské jízdy Schnnemann. Již od středy se začali sjiždět první účastníci, jejichž účast byla i přes nepříznivou předpověď značná. Čtvrtek nás vydatná vánice držela pod střechou a v pátek jsme se vydali na panenský sníh na první kratší jízdu.