Mohelnice 2011

Také letošní rok se někteří členové našeho klubu vydali na sraz do (od Prahy) 220 km vzdálené Zvole u Mohelnice. Za oblačného a poměrně chladného pátečního dne jsme neměli každoroční sraz u benzínky za Říčany, protože jsme vyjížděli pouze BMW R-12 side a VW 166 z našeho klubu. U Čáslavi se k nám ještě připojil kamarád z Neratovic s BMW R-75. Opět se nám povedlo najít horší cestu než minule, a úplně jsme se vyhnuli silnicím 1 třídy. Po krátkých zastávkách na zmrzliny a třešně jsme okolo 19 hod. dorazili do tábora, kde jsme si konečně mohli dát pivko. K večeru ještě po ose dorazil náš nejstarší člen s KdF 82.

V sobotu byla projížďka terénem. Jelikož v noci trochu sprchlo, byla jízda velmi příjemná. Několik brodů provedlo na motocyklech změnu chlazení ze vzduchu na vodu, ale nikomu válec neprasknul. Možná se drobné prasklinky projeví až na zimním srazu (viz loňskou zkušenost BMW R-75 z BMW klubu). Také letos se jelo terénem k soukromému rybníku, ve kterém bylo dohodnuto plavání VW 166, kterých se zde letos sešlo cca 20. Zde došlo k veselé příhodě, kdy místní rybáři na nás zavolali policii ČR. Jelikož však bylo vše dohodnuto s majitelem rybníka, měla policie spíše zkontrolovat rybáře, kteří zde neměli povolený vjezd, a ne nás. Vše se za použití několika vulgarismů vysvětlilo, a projížďka pokračovala bez problémů až do konce.

Hlavní závod byl až v neděli, ale bohužel většina vozidel odjela dopoledne domů. Odjel i náš KdF 82. Možná na to mělo vliv počasí, protože celou noc pršelo, a pršelo i celou neděli. Vozidla z našeho klubu vyjížděla poslední (nějak těžko jsme se probouzeli, holt pražáci nejsou zvyklí na vesnický vzduch). Startovní pořadí 15 a 16 dávalo naději na dobré umístění. Jelo se krásně, vůbec se neprášilo, a gumové kabáty hrdinně bránily vniknutí vlhkosti až na koži. Pouze enduro pneumatiky na motocyklu se na mokré trávě chovali jako sliky, a v některých úsecích byl problém s rozjezdem i na rovině (naštěstí jsme nikde nejeli z kopce) . Bohužel (možná naštěstí) po cca 20km na motocyklu prasklo lanko spojky. A zrovna dnes jsme ho neměli s sebou. Takže bez spojky po silnicích zpět do tábora, s dlouhou zastávkou v restauraci, kde nám uschlo alespoň spodní prádlo.

Večer byla taneční zábava s živou hudbou, ale již jen za cca 20% účasti. Kamarád z BMW klubu zvítězil ve své kategorii, a vyhrál obloženou mísu. Tak jsme se večer všichni naprali jak jitrnice.

Na zpáteční cestu v pondělí jsme vyrazili ve stejném počtu: sidecar BMW R12 a VW 166. Cesta byla krásná, první 2 km se jelo krásně, potom 50 km v dešti, a zbytek zase za sucha. Se zastávkami na třešně a zmrzlinu jsme okolo 19 hod. byli doma.

Tak zase za rok, a doufám že v hojnějším počtu.

Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice