Z našich akcí

Zde naleznete fotografie z akcí, kterých se účastnili členové našeho klubu. Snažíme se vám zde přinést ukázku toho co je na takovýchto akcích k vidění a proto většinou nenajdete na fotografiích techniku přímo členů klubu, kterou můžete vidět v sekci technika.

Rückmarsch/Kügelblitz 2016

Kügelblitz, tak pojmenovala nově vzniklá organizační trojice svůj první projekt, který měl totožné parametry, jako akce typu Rückmarsch. Proto mnozí o této akci mluví jako o RM. Projekt vícedenní akce jsme chtěli udělat ve stylu „living histories“.

Jízda tramvají s Lir 8 2016

Stejně jako loni i letos jsem dostal pozvánku na večírek Lir 8 spojený s projížďkou historickou tramvají po Praze. Rád jsem nabídku přijal a v sobotu 17.prosince vyrazil v uniformě vojína 88IR do Prahy.

Mikulášská jízda 2016

Vetránisti Kytína a Chouzavé pořádali 3. prosince tradiční Mikulášskou jízdu. V pátek večer jízdě předcházelo přátelské posezení veteránistů v občerstvení Na Rovinách. Teploměr ráno ukazoval - 4 stupně, což je ideální motorkové počasí.

Vrchlabský ples 2016

Tak jak končí kalendářní rok, tak začíná i plesová sezóna. A to se zčásti týká i našeho klubu. Jednou za rok se vydáme na ples také. V minulých letech to byly „Budějičky“, jak už název napovídá, ples v Českých Budějovicích.

28. říjen 2016

Spolu s kamarády z muzea Zdice jsme dnes uctili památku vzniku Českoslavenska

Prasečí ocásky 2016

Na víkend 8 - 9.10.2016 jsme byli pozváni na natáčení krátkometrážního filmu Prasečí ocásky. Část filmu se odehrává v pohraničí před Mnichovskou dohodou za doby bojůvek Freikorpsu s Stráží Obrany Státu, četnictvem a Finanční stráži v Sudetech. Více o filmu bohužel nemůžeme prozradit...

Plavání Slapy 2016

Další ročník srazu plovoucích vozidel, tedy obojživelných, se konal ve dnech 23. a 24. září na Slapech. Letos se nás sjelo šest "strojů" KdF 166 a jeden "stroj" Gaz 46.

Francie 1944 2016

Sobotní ráno 24.9.2016, jsem vylezl z postele a kouknul na teploměr za oknem. Ukazoval 5°C nad nulou a mě při představě 90 km v sedle mé věrné BMW R12 začaly mrznout prsty na rukou. Chvilku jsem váhal zda vyrazit, nebo zůstat doma v teple.

Písmena 2016

Třetí zářijový víkend patřil tradiční akci Písmena, kterou každoročně pořádá Army muzeum – Klub vojenské techniky a historie Zdice z.s. Vzhledem k nabytému klubovému programu se nás na akci sjela bohužel jen hrstka.

Národní den železnice na Haničce 2016

Na 10.9. jsme byli pozváni kolegy z Dělostřelecké tvrze Hanička na uspořádání výstavy k příležitosti Národního dne železnic, přímo v areálu tvrze. Celá akce začínala v Kostelci nad Orlicí, odkud parní vlaky dovážely návštěvníky na nádraží v Rokytnici v Orlických Horách.

Fahrschule Vrchlabí 2016

Jela jsem s Marcelou a Martou po koncertě autem domů z Vrchlabí... Ne, tak to je zase jiná písnička a jiná kapela.
Správně by bylo "Jel jsem s Jirkou a Václavem po Fahrschuli domů z Vrchlabí". Ale to bych to bral od konce.

Slovinsko 2016

Na jaře jsem dostal pozvánku na sraz vojenské techniky do Slovinska na Memorial Marino Simiče. A tak jsem ve čtvrtek 1.září večer vyrazil s Hertou na podvalníku směr jih. Ráno jsem dorazil do 760km vzdálené Sežany, kde bylo místo srazu.

Sahara 2016

Na letošní akci Sahara se velká část účastníků vydala již ve středu za nádherného letního počasí, kdy denní teploty atakovaly až 30°C. Pod záštitou VCC Sturm se akce aktivně zúčastnily tři skupiny a pár jednotlivců z řad našich přátel.

Cihelna 2016

Letošní akce Cihelna 2016, pod názvem: "Tam kde neustoupili / Těžký návrat do vlasti - 1938 – 1945" začala pro velkou část účastníků z naší východní části klubu již ve čtvrtek 18.8. stavbou dobového tábora s krásným telegrafním sloupem a luxusními rozcestníky.

Friends Fest 2016

V sobotu 13.8.2016 se téměř celá východní sekce klubu aktivně zúčastnila tradičního dne americké kultury v Pardubicích s názvem Friends Fest.

24 hodin kytínských aneb "Le Kytín" 2016

Veteránisti Kytína a Chouzavé uspořádali ve dnech 13.-14. srpna 24 hodinový závod ke cti všem, kteří někdy závodili na čemkoliv, co vrčí, a na paměť prvního velkého závodu v Le Mans v roce 1906. Byl to již druhý ročník, první byl před deseti lety ke 100. výročí nejslavnějšího závodu.

Píšťany - sraz plavacích aut 2016

Ve dnech 5. - 7. srpna se konal sraz v Píšťanech u Litoměřic. Jednalo se o sraz vojenských aut spojený se srazem obojživelníků. Dorazil jsem tam již v pátek ráno, neboť bylo domluveno, že přijedou z Plavební správy Děčín a otestují naše KdF166 jako čluny.

Stubai 2016

Ve dnech 21. až 24. července se konal již 20. ročník srazu v rakouských Alpách. Na sraz jsem s Hertou dorazil až ve čtvrtek večer a o čtvrteční projížďku jsem přišel. O to víc jsem byl natěšen na páteční vyjížďku a v 8.50 jsem byl již plně připraven, neboť start byl naplánován na 9. hodinu.

Natáčení dokumentu pro ČT 2016

15. - 16.7.2016 se téměř celá východní sekce klubu pod hlavičkou 3./ Stu. Pi. Btl. 43 zúčastnila natáčení dokumentu pro Českou Televizi o pohraničním opevnění a jeho osudech během Druhé světové války.

Plavba Baťovým kanálem 2016

Po úspěšných plavbách Prahou a z Budějic na Hlubokou jsem se rozhodl i letos uspořádat akci. Minulý rok jsem strávil dovolenou na lodi v Baťově kanálu. Moc se mi tam líbilo a tak jsem vybral nejhezčí úsek z Veselého nad Moravou přes Strážnici do Petrova a letošní plavby uspořádal zde.

Moravskou úvratí 2016

Jako vždy, první prázdninový víkend se konal sraz u Lehára. Letošního 30.ročníku se zúčastnilo 270ks vojenské techniky. Z našeho klubu přijela BMW R12 a 2x KdF166. V sobotu jsme po kolonách vyrazili na výstavu do Zábřehu.

Závody pravidelnosti historických vozidel Dolní Morava 2016

V sobotu 2.7.2016 se východní část klubu i s techniku zúčastnila závodů pravidelnosti historických vozidel a srazu historických vozidel na Dolní Moravě. V dopoledních hodinách se na parkoviště pod největší sjezdovkou resortu sjela spousta účastníků s klasickými vozy, včetně našich krasavců.

Airbus Familientag 2016

Když mi někdy v únoru volal kamarád, jestli bych nejel na letecký den do Německa, aniž bych si vyslechl další podrobnosti, neváhal jsem a souhlasil. O to sladší bylo pokračování telefonátu a oznámení dalších podrobností. Letecký den v Manchingu v areálu společnosti Airbus Space and Defence.

Sibiřský oheň 2016

Již začátkem roku přišla kamarádům z 98.IR pozvánka na akci do Novosibirsku. Zeptali se mne, zda bych se nechtěl přidat a já řekl, že ano. A tak jsem ve čtvrtek 9.6. spolu s dalšími 11 nadšenci v Praze nastoupil do letadla směr Moskva, kde jsme přestoupili do dalšího letadla směr Novosibirsk.

Dolomity 2016

Ráno snídáme s italskou partičkou veteránistů a já se ptám kam dneska pojedem. Vedoucí zájezudu ukazuje na majestátné hory na obzoru, z legrace dodávám, když do hor tak až nahoru, Ital se směje a souhlasně přitaká. Náš rozhovor považuji za raní žert.

Aviatická pouť 2016

Hvězdy na nebi, takový titul mělo 26. pokračování Aviatické pouťi, která se konala o posledním květnovém víkendu na letišti v Pardubicích. Hvězdy na nebi byl názvem na svém místě.

Moravsko-Třebovské Arkády 2016

28.5. se u příležitosti městských slavností "Moravsko-třebovské Arkády" pořádala výstava a soutěž historických vozidel. Sraz všech vozidel byl v 10:00 na hlavním náměstí, kde se pořádala rozprava a výstava pro veřejnost.

Výlet do Monte Cassina 2016

V nedávné době se účastníci zájezdu v sestavě Renda, můj syn, já a v neposlední řadě Ulrike (rozuměj motocykl BMW R75) vydali na výlet do Itálie, přesně do Monte Cassina.

Saharský sraz ve Florencii 2016

Od čtvrtka 26. do neděle 29. května se konal druhý ročník srazu ve Florencii. Z domova jsem s Hertou na podvalníku vyrazil už v úterý, abych se podíval k moři. Do městečka Bivigliano, kde se konal sraz jsem dorazil ve čtvrtek odpoledne, abych stihl odpolední projížďku.

Oslavy osvobození - Nymburk 2016

10. dnem naší klubové akce Rückmarsch 2016 byla účast na 71. výročí květnové revoluce roku 1945 v Nymburku. Do Nymburka jsme přijeli z nedalekých Milovic, kde jsme se účastnili veřejné celodenní sobotní akce „Milovické oslavy dne vítězství v roce 1945“.

Kamýk 2016

Kamarád, který pravidelně pořádá podzimní plavání na Slapech se rozhodl uspořádat i jarní plavání a to na Kamýcké přehradě. A tak jsme se v pátek 20.5.2016 sjeli na statku nedaleko Slap.

Plavání vodníků Traunsee 2016

Ve dnech 14. až 16. května 2016 se konal pravidelný sraz plovoucích aut v Rakousku, nedaleko Saltzburku. Tentokrát se neplavalo jezero Wolfgangsee, ale Traunsee. Počasí nám moc nepřálo, celé 3 dny střídavě pršelo. Celkem se zúčastnilo asi 25 aut, z toho 4 z České republiky.

Pohřeb Vládi Jirouška 2016

Dne 9.května zemřel máš kamarád Vladimír Jiroušek ze Sušice. V pátek 13. Května se konal pohřeb. Čest jeho památce.

Milovické oslavy dne vítězství v roce 1945 2016

Tato akce byla začleněna do naší klubové akce Rückmarsch 2016 s podtitulem „Povstání na Nymbursku 1945“. Na akci jsme se přesunovali z lesů v blízkosti obce Loděnice společně s dalšími účastníky RM 2016. Vidět jste nás mohli již v pátek 6.5.

Bitva o pivovar Kolčavka 2016

V sobotu 14. května 2016 v ulici Nad Kolčavkou v Praze - Libni proběhla, stejně jako loni, veřejná ukázka bojů z konce druhé světové války, která byla čirou fikcí. Organizátoři si pohráli s historií, nicméně příběh vycházel z reálných poznatků.

Český Krumlov 2016

Po ukončení společné akce Ruckmarch 2016 část z nás vyrazila ve čtvrtek ráno na menší ukázku do Českého Krumlova.

Ukončení války Kytín 2016

Dne 7.5.2016 uspořádali veteránisti Kytína a Chouzavé jízdu vojenské kolony z Kytína přes Voznici do Nové hutě. Součástí této jízdy, kterou pořádají pravidelně bylo i kladení věnců u památníků.

Andělské schody 2016

Dne 1.5.2016 se konal další ročník jízdy pravidelnosti motocyklů na Andělských schodech. Vzhledem k tomu, že jsem se neúčastnil letošního Ruckmarsche, tak jsem se mohl zúčastnit této akce. Sjelo se mnoho strojů různých značek a roků výroby.

Jarní sprint VW 2016

Dne 23.4.2016 se konal další ročník Jarních sprintů vzduchem chlazených vozů VW. Tentokrát se nekonal na Vítkově, jako předchozí ročníky, ale přesunul se na náplavku do Prahy – Modřan.

Zahájení sezony Army muzea Zdice 2016

Den po klubové schůzi 2. dubna jsme se vydali podpořit naši dobrou spolupráci s Army muzeem Zdice a zúčastnili jsme se zahájení sezóny tohoto muzea. Vyrazili jsme v sestavě DKW 350 NZ-1 a DKW KS 200.

100let BMW 2016

Dnes 7.3.2016 oslavila firma BMW stoleté výročí svého založení. Na počest jsem se jel dnes s HERTOU (BMW R75) projet. Bohužel datum vyšlo na pondělí a tak jsem jel sám. Udělal jsem asi 140km okruh.

Schneemann (Šumava) 2016

Na dvanáctý ročník akce Schneemann se účastníci začali sjíždět už během čtvrtka. Díky dvaceti centrimetrům prašanu a teplotám hluboko pod bodem mrazu jsme si všichni od letošního ročníku hodně slibovali. Od myslivce jsme letos dostali krásného divočáka, z kterého byla vyborná svíčková.