Z našich akcí

Zde naleznete fotografie z akcí, kterých se účastnili členové našeho klubu. Snažíme se vám zde přinést ukázku toho co je na takovýchto akcích k vidění a proto většinou nenajdete na fotografiích techniku přímo členů klubu, kterou můžete vidět v sekci technika.

Večírek LiR 8 - vánoční tramvaj 2017

V pátek 15. prosince se konal tradiční večírek LiR 8, spojený s projížďkou historickou tramvají vánoční Prahou. I letos jsme opět nemohli chybět a byli u toho. Potkali jsme spoustu kamarádů, vypili s nimi výborný svařák, poseděli s živou kapelou a dobře pojedli. Co víc si přát.

Písmena 2017

Současně s akcí v Milovicích, se dne 16. září konala akce Písmena na stejnojmenném kopci ve Zdicích. Akci pořádalo Army muzeum Klub vojenské techniky a historie Zdice. Stalo se již tradicí, že se této akce účastní i náš klub.

Focení s Plastic Invasion II 2017

Po prvním úspěšném a pohodovém focení v Milovicích s naší DKW NZ 350-1 jsme byli osloveni ke spolupráci na další kampani. Tentokráte se fotil „Handschar“. Lokaci jsme nalezli společnými silami, a to poblíž Srbska v okrese Beroun.

Plavání Slapy 2017

Od 22.9. do 23.9. se konal již tradiční sraz spojený s plaváním aut na Slapech. V pátek večer se postupně sjelo mnoho kusů vojenské techniky z různých období a různých armád. Mezi nimi i 3 kusy Gaz 46 a 5 kusů KdF166. Večer v družné zábavě za zvuků country kapely se protáhl až do ranních hodin.

Fahrschule Želiv 2017

Před pár lety jsme si v klubu řekli, že jezdit Fahrschuli pořád dokola tam, kde to známe, už nás nebaví. Vloni jsme se vypravili do Vrchlabí a bylo to fenomenální. Letos jsme se domluvili s kamarády, co s námi občas jezdí a společně s Veterán klubem Úsobí uspořádali už dvanáctý ročník.

Friends Fest 2017

Na víkend od 11. 8. do 13. 8. 2017 jsme byli pozváni na multižánrový open-air festival Friends Fest. Musím uznat, že už páteční cesta byla vcelku vzrušující, a to díky mlze a bouřkám po celou cestu do Pardubic.

Sraz u Masojídka 2017

Ve dnech 1.-3. září se u obce Rychnov nedaleko Děčína konal 32. sraz vojenské techniky. V pátek od rána pršelo a tak jsem se musel hodně přemlouvat, abych vyrazil. Již ve středu jsem při pohledu na předpověď počasí vzdal jízdu na motorce a začal připravovat vodníka.

Den české historie 2017

O uplynulém víkendu, resp. v sobotu 26. 8., se konal v katastru městysu Křivsoudov, již IV. ročník akce „Den české historie“. Celá akce byla zasazena do velmi pěkných prostor. Areálu místní sokolovny a přilehlých ploch, fotbalového hřiště a místního náměstí.

Sahara 2017

Určitý srpnový víkend se konají dvě větší akce, Sahara a Cihelna. Řešili jsme dilema, jak s tím naložit a protože jsme chtěli udržet spolupráci s organizátory obou akcí, doslova jsme se „rozkrájeli“ a vyrazili na akce obě.

Reklama na Staropramen 2017

Začátkem srpna mě oslovili filmaři, že potřebují spoustu „SS-manů“ a šedivou techniku, zda jsme schopní to dát dohromady. Vše ale hodně rychle, protože se plánuje natáčet již za 3 týdny reklama na Staropramen!

Focení s Plastic Invasion 2017

Zhruba před třemi měsíci mne kontaktoval kamarád z dětství, takřka soused, že jestli by nemohl s tou mou motorkou něco nafotit. Dále pokračoval, že má firmu zabývající se modelářskou problematikou a chtěl by nafotit různé „scény“ pro potřeby modelářů a hodila by se mu i ta má rekvizita.

Cihelna 2017

20. ročník akce Cihelna 2017 se divákům a účastníkům představil pod názvem „Tehdy kvetly šeříky 1945“.

Malé Svatoňovice 2017

Po dlouhých 12 letech KVH Odolov a muzeum Pěchotní srub T-S 26 uspořádaly bojovou ukázku ku příležitosti konce války.
Ukázka znázorňovala boje „kdesi“ na území ČSR mezi RKKA a WH s Waffen SS v květnu roku 1945.

Píšťany 2017

Jako již tradičně jsme se první srpnový víkend s Týrem vypravili na sraz do Píšťan u Litoměřic. Sluníčko nám svítilo na cestu, Týr frčel bez problémů, a tak jsem v pátek ve čtyři seděl u kiosku na místě srazu a vychutnával si studené pivečko.

Fort Fest CZ 2017

Ve dnech 30.6. – 2.7. 2017 se východní část klubu - jednotka Stu.Pi. zůčastnila akce s názvem Fort Fest CZ 2017. Místem konání se stala tvrz Hůrka, kam dorazila i naše technika zastoupená Škodou 104/II a Fiatem 1100 L Musone i s osádkou.

Rückmarsch 2017

Po akci "Štenovický květen 1945" pokračoval zbytek účastníků této výstavy na neoficiální akci RM 2017.

Stubai Treffen 2017

Opět jsem dostal pozvánku na sraz do rakouských Alp a tak jsem již ve středu 19.7. vyrazil s Hertou na vozejku směr Rakousko. Po 8 hodinách jízdy a stání v kolonách jsem dorazil na místo a pozdravil se s kamarády z Rakouska, Německa, Itálie, Slovinska a Čech.

Aviatická pouť 2017

Tradiční akce na bývalém Pardubickém vojenském letišti se konala první víkend v červnu.
Na tentokráte již 27. ročník se sjela téměř celá Stu.Pi. Btl. 43 s kamarády od Elbe a náš věrný kolega na BMW R12.

Waldpilzbraten 2017

Někdy se vám chce vyjet jen tak, protože můžete. Někdy prostě jen proto, že je pěkně a někdy se vám chce úplně bezdůvodně. A tak vezmete dvě prašivky a plesnivej chleba a uděláte takovou smaženici.

Silver A 2017

Na poslední červnový víkend jsem dostal nabídku od našeho spřáteleného KVH Pardubice se zúčastnit vzpomínkové akce k 75. výročí výsadku Silver A.

Hessisch - Oldendorf 2017

4 roky uplynuly jako voda a já už ve čtvrtek 22. června vyrazil s Týrem na podvalníku na největší evropský sraz vozů VW s rokem výroby max 1955. Už v únoru byly uzavřeny přihlášky, neboť limit byl 1000 aut. Auta se sjela opravdu z celého světa.

Traunsee 2017

Jako již tradičně jsem na svátek Pfingsten /letnice/ s KdF166 vyrazil na sraz obojživelných aut do Rakouska, tentokrát do městečka Traunkichen. Letos dorazilo 42 vozů, z toho 7 z České republiky.

25. Rasmussenovy Lažany 2017

Jak již vypovídá název akce, jedná se o sraz motocyklů a vozidel DKW, který pořádá DKW klub. O této akci vím již několik let, ale vždy nebyl čas se z různých důvodů zúčastnit. Vyšlo to až letos.

Bitva o pivovar 2017

Městská část Praha 9 si oslavy osvobození Prahy a ukončení bojů v květnových dnech roku 1945 připomíná druhou květnovou sobotu. Nejinak tomu bylo i letos, kdy ve spolupráci s pivovarem Kolčavka, se konal již třetí ročník akce „Bitva o pivovar“.

Březové hory 2017

V sobotu 13.května se konala akce na Březových horách u Příbrami k výročí ukončení 2.sv. války na evropských bojištích. Letos byla bitva naplánována až na 16. hodinu, neboť jí předcházela ukázka posledních bojů na nedaleké Slivici.

Štěnovický květen 1945 2017

Tak jak v Plzni probíhaly o prvním květnovém víkendu Slavnosti svobody, tak poblíž, v obci Štěnovice se konala akce pod názvem „Štěnovický květen 1945“. Hlavním dnem programu byla sobota 6.5., ale jak je již zvykem, tak akce byla pojata zúčastněnými kluby jako víkendová.

Andělské schody 2017

Dne 29.4. se v Kytíně konal závod motocyklů do vrchu – Andělské schody. Z našeho klubu se akce zúčastnilo: 1 motocykl, 1 pokladník a 1 člen.

Projekt 57 2017

Na první dubnový víkend byla východní část klubu pozvána na akci zvanou "Projekt 57". Jednalo se hlavně o ztvárnění několika kolon v prostoru Králík a pár výjevů z historie na vstupním objektu tvrze Hůrka.

200 let od narození barona Ringoffera 2017

25.3.2017 se ve Velkých Popovicích konal bál k uctění krásného výročí narození Františka Ringhoffera zakladatele jednoho z největších průmyslových závodů v Rakousko-Uhersku.

Dobový den v Kytíně 2017

V této malebné vesničce pod Brdy jsme se již několikrát objevili na veteránských akcích. Někde na nich vznikl nápad uspořádat akci s bitevní ukázkou z druhé světové války. Zástupci obce vybrali termín blízký neslavnému výročí začátku Protektorátu Čechy a Morava.

KuK bál Josefov 2017

Dne 4.2.2017 se v nádherném historickém sále, jehož výzdoba je z roku 1900, v pevnostním městě Josefov konal tradiční KuK bál. Víc než polovina návštěvníků byla v historických vojenských uniformách z různých období, převážně z dob Rakousko-uherské monarchie.

Schneemann (Šumava) 2017

Na třináctý ročník akce Schneemann se účastníci tentokrát začali sjíždět už ve středu. Jestli to takhle půjde dál, za chvíli z ní bude týdenní akce.