Mikulášská jízda 2014

Letos se po roční pauze (loni se v termínu mikulášské jízdy pořádal hon na přemnožená prasata) opět konala mikulášská jízda, pořádaná Veteránisty Kytínu a Chouzavé v Brdech. Z našeho klubu se zúčastnila R12 sólo a R75. Sraz byl 6.12. v 8:30 v Kytíně, a odjíždět se mělo v 9:00 hod. Na sraz jsme dorazili v 9:05, a na shromaždišti byl jen traktor s polní kuchyní, která vařila tradiční mikulášský čaj. Jeden z našich členů, který jezdí na srazy do zahraničí, začal trochu zmatkovat, že nám již všichni ujeli. Ale po domluvě s obsluhou polní kuchyně jsme se dozvěděli, že včera měli místní důležitou pracovní schůzku v restauraci, a že se porada protáhla do pozdních nočních hodin, a na srazu jsme první. Takže okolo 9:30 se začali sjíždět motocykly rozličných značek řízené čerty, Mikuláši, anděly a něčím, co mohlo být Santa Klaus nebo děda Mráz (nepoznám rozdíl). Přijelo i několik dvoustopých strojů, z nichž byl nejzajímavější prototyp průzkumného pásového vozidla cca z r. 1955 poháněného motorem z brouka. Ten byl velmi nízký, a původně v něm posádka ležela na břiše, tak že by mohli podjet i závory na Rozvadově. Zdejší model byl pro sedící posádku, ale to mu neubralo na zajímavosti.

Na seřadišti se podával čaj, a přibližně v 10 hod se kolona Mikulášů, andělů, a pekelně smrdících čertů na dvoutaktech vydala na jízdu do Haloun. Místní myslivecké sdružení umožnilo průjezd po polních cestách. Uprostřed brdských lesů čekala polní kuchyně s mikulášským čajem a kouskem špeku pro každého účastníka, aby nikdo neumrzl. V Halounech byla zamluvená skoro celá hospoda, a zde nás očekávaly kančí hody. Vše jsme zapili místní specielní malinovou limonádou, a napraní jak jitrnice (z jitrnic a ovaru) všichni účastníci nasedli na motocykly, auta a dvoutakty, a vyrazili přes blízký brod směr Kytín. Opět uprostřed lesů čekala polní kuchyně s čajem, takže nikomu nebyla po zbytek cesty zima.

Bohužel ve stejném termínu byla mikulášská besídka v Budějicích, takže jsme již nezůstali na místní ochotnické divadlo a nadílku pro děti v pekle, vybudovaném v garáži místních Hasičů. Pohodová nevojenská akce. Škoda jen počasí - mírný déšť a bez sněhu.

Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Mikulášská jízda
Video: