Závody veteránů Dolní Morava 2014

Na sobotu 4.8.2014 jsme byli s kamarády pozváni na veteránský sraz spojený se závodem pravidelnosti a jízdy zručnosti pořádaný poprvé na Dolní Moravě. Celkově naše skupina čítala větší množství strojů. Za náš klub Škoda 104/II spolu s BMW R12 WH a za spřátelené kluby BMW R12 „baroko“, DKW NZ350 a BSA M21.
Po příjezdu na místo jsme se zaregistrovali u dvou krásných , dobově oblečených slečen a vyrazili na občerstvení od sponzora. V 11h začal start závodu pravidelnosti v 10 minutových intervalech. Princip závodu spočíval v udržení průměrné rychlosti na trati 30km/h. Projížďka nízkou rychlostí po nádherné krajině se nesla v přátelském duchu a po cca 30km, když jsme projeli cílovou čárou, nás čekaly ovace diváků v cílové rovince. Kolem druhé hodiny začala jízda zručnosti, která sestávala z přejezdu houpačky, kličkování mezi kužely, jízdy po prkně a krátkého sprintu s bržděním na cílovou čáru. Pro obě BMW se side, které spolu změřily síly, byla obzvláště jízda mezi kužely oříškem, jelikož rozteče zůstaly stejné jako pro solo motorky...

Následovala spanilá jízda v koloně do Králík a Červené vody, po které začalo vyhlášení výsledků. Nevedli jsme si špatně – BMW R12 „baroko“ získala cenu za nejpěknější motocykl, BMW R12 WH 6. místo a BSA M21 2. místo v závodu pravidelnosti.