RÜCKMARSCH 2022

Po dvou letech čekání se konečně podařilo uspořádat ve spolupráci s 4th Armored division Pelhřimov akci Rückmarsch 2022. Vzhledem k nestálé situaci musela být akce uspořádána v omezeném formátu.

den 1. sobota:
Od rána se skupiny vozů s účastníky přesunovaly do okolí Sušice. Dorazili jsme na domluvené místo a postavili tábor. Společnými silami jsme vybudovali kuchyň, ze které kuchaři vydali první večeři. Buřty. Ty jsme si pak opekli na ohníčku.

den 2. neděle:
Po výborné snídani proběhl nástup všech zúčastněných. Vybrali jsme pár kusů techniky, která jela do Kašperských hor na průzkum a výstavu. Po návratu do tábora jsme poslali jinou skupinu na průzkum do Domorazy, kde byla objevena skupina britských SAS. Večer byl odražen průzkum Britů.

den 3. pondělí
Výdej pevné dávky na celý den následoval ihned po snídani. Likvidace tábora a přesun do nového prostoru. První kolona obsadila křižovatku u Domorazy, kde jí překvapila schovaná skupina britských SAS, kterou donutili k opuštění pozic. Druhá kolona vyráží do Domorazy až poté, co máme křižovatku plně pod kontrolou. Odpoledne nás průzkum US Army svojí činností donutí Domoraz opustit. Třetí kolona vyráží s nákladními vozy a přesunuje tábor směrem do nového místa v obci Mnichov, kde buduje tábor. V pozdních odpoledních hodinách se všechny kolony setkají v novém táboře. Večer je poslán noční průzkum na most do obce Horní Poříčí. Most je již obsazen US army.

den 4. úterý:
Noční průzkum zjistil, že US Army opustili most v Novém Poříčí. Ihned jsme poslali naše jednotky, aby ho obsadili. Kuchaři uvařili vynikající oběd, sauerkraut mit würstel, který jsme vydávali u mostu. Odpoledne zautočili Američané na most a donutili nás k ústupu. Kvůli noční činnosti amerického průzkumu byly vyslány předsunuté noční hlídky.

den 5. středa:
Při ranním návratu byly naše předsunuté hlídky přepadeny americkým průzkumem, který odrazily. Odpoledne jsme obsadili Mnichov a čekali kdy dorazí Američané. Okolo 16 hodiny na Mnichov začali Američané útočit, a donutili nás k ústupu. Vzhledem k malé vzdálenosti našeho tábora od Mnichova jsme drželi zesílené noční hlídky.

den 6. čtvrtek:
Ráno bylo rozhodnuto, že musíme tábor opustit a stáhnout se na nové pozice. Vzhledem k silnému nočnímu dešti jsme celý promáčený tábor zabalili a naložili na techniku. Okolo desáté hodiny dopolední jsme postupně za pomocí všech účastníků začali překonávat totálně rozmáčenou louku. Některé stroje to zvládly naprosto bez problému, ale těžkým nákladním vozům jsme na pevnou cestu museli pomoci. Celá kolona se přesunula k obci Mečichov, kde na kraji lesa zaujala obranné pozice. Odpoledne na nás zaútočil průzkum US Army a donutil nás k ústupu. Kolona odjela k obci Lnáře. Velitelé odjeli zjistit situaci a po návratu odvezli celou kolonu na demarkační linii. Po příjezdu na demarkační linii jsme všichni odevzdali veškerou výzbroj a byli jsme odvezeni do zajateckého tábora. V zajateckém táboře proběhlo rozdělení na jednotlivé složky a začaly výslechy důstojníků. V nastálém zmatku využili někteří zajatci situace a z tábora utekli. Večer kuchaři uvařili zeleninovou polévku, která smutné zajatce zahřála. V noci probíhali neustálé nástupy a počítání jestli někdo další neutekl. Při výtržnostech bylo několik jednotlivců zavřeno do izolace.

den 7. pátek:
Ráno jsme všichni vstali a dostali snídani. Horký čaj všechny potěšil. Po snídani proběhl nástup všech zúčastěných. Po nástupu jsme zklidili tábor a někteří již odjeli domů. Bylo ovšem nutné ještě uklidit a přeložit kuchyni. Odjeli jsme tedy k Jirkovi do Ostrovce. Za odměnu jsme si pak u něj večer opekli buřty a dali si i to celý týden odpírané pivo.

den 8. sobota:
Už konečně jedeme domů !
Tak snad zase za rok bez omezení a v plném počtu.

-Momo-

Za fotografie děkujeme Adamovi Šolcovi.

Fotografie neslouží k podpoře a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, § 403!

RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
RÜCKMARSCH
Video: