Mohelnice 2009

Jako každý rok se i letos vydali někteří členové na sraz do Zvole u Mohelnice. Ve čtvrtek 02.07. v 11:30 vyrazila z Prahy středně velká kolona motocyklů (BMW R-12 solo a Zündapp KS 750) směrem na východ. Cesta proběhla bez problémů, po silnicích nižších tříd, s jednou dešťovou přeháňkou a s krátkou zastávkou na oběd a třešně, a již v 19:30 jsme dorazili do tábora.

V pátek byla projížďka v koloně středně těžkým terénem, zpestřená bouřkou a krátkou přeháňkou. V sobotu za krásného počasí byl orientační závod. Ten jsme pojali tak, že pouze jedna zkušená posádka měla itinerář a za nimi jela kolona spřátelených motocyklů (BMW klub Praha, Březnice, Tábor, Brno), ale přidalo se k nám i několik zahraničních motocyklů, takže naše kolona měla asi 12 strojů. Terén byl již o něco těžší a v jednom stoupání si všichni krásně zatlačili (někteří skoro vypustili duši). Řidič sóla toho dne spadl jen jednou, ale podařilo se mu zapadnout v louži z močůvky až po válce, a musel být vynesen (tlačit se nedalo).

Po návratu do tábora se BMW R-12 sólo stal nejobletovanějším strojem ze všech. Obletovali ho mouchy z širokého okolí, a někteří účastníci srazu uvažovali o přestěhování stanu z blízkosti motocyklu.

V neděli jsme na zpáteční cestu jeli již ve větší koloně 1 sólo, 2 x sidecar a 1x vodník, a za krásného počasí jsme dorazili bez problémů domů (s tradiční krátkou kulturní zastávkou).

Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Mohelnice
Video: